Aktualności

Odwiedziliśmy Nową Holandię


W minioną sobotę uczestnicy projektu "Rodzina Razem Aktywna" wzięli udział w wyjeździe do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia koło Elbląga.

Czekało na nich dużo atrakcji. Zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli coś dla siebie. Uczestnicy płynęli również statkiem, gdzie usłyszeli historię powstania Rodzinnego Parku Rozrywki oraz przy pięknej pogodzie cieszyli oko widokami natury. Młodsze dzieci swą energię spożyły na dmuchanych placach zabaw, a młodzież spróbowała wielokrotnie swoich sił w parku linowym.

"Rodzina Razem Aktywna" projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-06-13 09:38:34 | autor: Sylwia Wyszyńska

Scrabble


Kto z Was grał w Srabble? Kto z Was pamięta, jak się trzeba było nie raz wysilić by z 7 klocków ułożyć choć jeden sensowny wyraz. Zapatrzeni przez wiele minut w literki często głowiliście się zapewne, jak zabłysnąć przed przeciwnikiem zasobem słownictwa.

Młodzież podczas warsztatów Scrabble odkryła, że nie tylko nowe słowa są tu ważne, lecz sztuka ułożenia dłuższych wyrazów z tych utworzonych juz na planszy, albo utworzenie jednosylabowych słów. Jak dużo ich jest? Zapraszamy do sięgnięcia do gry Scrabble, z pewnością będzie to ciekawie spędzony czas wolny.

"Rodzina Razem Aktywna" - projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-06-13 09:07:50 | autor: Sylwia Wyszyńska

Bezpieczne zachowania


Warto rozmawiać z naszymi dziećmi nie tylko o tym, co jest miłe i przyjemne w życiu, ale należy równiez poruszać poważniejsze tematy związane przede wszystkim z ich bezpieczeństwem i zdrowiem.

Młodzież podczas jednych z ostatnich warsztatów dyskutowała na temat bezpieczeństwa w sieci, środków uzależniających i wyniszczających – dopalaczach oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich i agresji w szkole.

Warsztat edukacyjny uzmysłowił uczestnikom, jak ważne jest by być świadomym zagrożeń, które niewinnie czekają tuż "za rogiem".

"Rodzina Razem Aktywna" - projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-06-13 08:50:13 | autor: Sylwia Wyszyńska

Warsztaty DECOUPAGE


Za pomocą techniki decoupage można tworzyć prawdziłe dzieła sztuki. Uczestniczki podczas warsztatów dowiedziały się na czym polega technika decoupage, nauczyły się co można zrobić np. z drewnianą tacą. Efekty okazały się bardzo atrakcyjne dla oka, a Panie dumne z odkrytych zdolności manualnych.

 

"Rodzina Razem Aktywna" - projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

 

2019-06-13 08:19:22 | autor: Sylwia Wyszyńska

WSPÓLNY CZAS


Tym razem podczas warsztatów z cyklu "Wspólny czas" uczestnicy projektowali gry planszowe, testowali je oraz brali udział w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych. Trzeba przyznać, że nie uniknęli rywalizacji, ale też świetnej wspólnej zabawy.

 

 

Projekt "Rodzina Razem Aktywna" współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-06-13 07:53:56 | autor: Sylwia Wyszyńska

II Edycja Akademii Organizacji Społecznych rozpoczęta!!!


Ruszyła II Edycja Akademii Organizacji Społecznych. Przedstawiciele organizacji pozarządowych powiatu ostródzkiego podczas Akademii będą szkolić się w zakresie tematów udoskonalających działalność ich organizacji. To również dobry moment aby poznać bliżej inne stowarzyszenia/ fundacje, wymienić doświadczenia a być może nawiązać również współpracę.

 

"Kompetentne organizacje obywatelskie budują III sektor" - projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Program FIO.

 

 

2019-06-13 07:33:03 | autor: Sylwia Wyszyńska

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - Pierwszy krok, by ocalić czyjeś życie!


Podstawowa wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Najistotniejsze jest to, by zrobić pierwszy krok, by ratować czyjeś życie, by przełamać strach przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Dorośli uczetnicy projektu "Rodzina Razem Aktywna" pod okiem specjalisty szkolili się z zasad Udzielania Pierwszej Pomocy. Nabyli praktycznych umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz dowiedzieli się jakie czynności należy podjąć przy udzielaniu poszkodowanemu pierwszej pomocy. Uczestnicy wykonywali również ćwiczenia z użyciem fantoma dorosłego w przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

Koniec warsztatów podsumowała myśl, że najważniejsze by przełamać strach w ratowaniu życia drugiego człowieka.

 

"Rodzina Razem Aktywna" - projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

 

 

2019-06-12 12:08:22 | autor: Sylwia Wyszyńska

Animacje dla najmłodszych


Dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy najfajniejszą ofertę warsztatową. Bo nic tak nie daje radości, jak zabawa przez kreatywność i wyhasanie się pod okiem Animatorki.

"Rodzina Razem Aktywna" - projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

 

2019-06-12 10:43:07 | autor: Sylwia Wyszyńska

Turniej drużynowy


U nas jak zawsze wesoło. Turniej drużynowy wzbudził ogromne emocje, niesamowita rywalizacja, ogrom skupienia a przy tym jaka porcja śmiechu. Nie wszystkie zadania były łatwe, niektóre wymagały wiedzy, inne zdolności manualnych, a te najtrudniejsze sprytu i odwagi.

Zwycięzką drużyna okazała się ta, która zebrała najwięcej złotych monet.

 

"Rodzina Razem Aktywna" - projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-06-12 10:19:00 | autor: Sylwia Wyszyńska

Warsztaty "Wspólny Czas"


Malujemy, tańczymy, bawimy się a przede wszystkim spędzamy czas z dziećmi.

Uczestnicy podczas cyklu warsztatów "Wspólny Czas"uczyli się skręcać baloniki, malować buzie. Poznali również tańce integracyjne. Nie zabrakło przy tym rywalizacji między dziećmi a dorosłymi.

"Rodzina Razem Aktywna" współfinansowanego ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

 

2019-06-12 09:55:25 | autor: Sylwia Wyszyńska

Zapytanie Ofertowe


Informujemy, iż Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Partner w realizacji projektu, ogłosiło zapytanie ofertowe na świadczenie usługi w ramach stanowiska specjalista ds. animacji i integracji ze środowiskiem lokalnym w ramach projektu „Nowa droga – nowe szanse. Program aktywizacji usług lokalnych dla mieszkańców gminy Olsztynek”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 2020.

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Załącznik nr 5

2019-06-04 11:56:58 | autor: Sylwia Wyszyńska

Wielkanocne przygotowania!


Myśl o Świętach Wielkanocnych daje wielu osobom poczucie nadejścia spotkania z rodziną. Każde uroczyste spotkanie motywuje nas do przygotowań oraz realizacji wielu zadań. Odświętne stroje, uporządkowany i udekorowany dom ozdobami tematycznymi przygotowanymi na tę wyjątkową okazję.

Uczestnicy projektu „Rodzina Razem Aktywna” wzięli udział w warsztatach Wielkanocnych podczas, których przygotowywali ozdoby Wielkanocne.

Poniższa Galeria prezentuje efekty ich pracy.

"Rodzina Razem Aktywna" projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

 

2019-05-13 10:18:07 | autor: Sylwia Wyszyńska

Co robić, gdy moje dziecko mnie nie słucha? – Jak być świadomym rodzicem/opiekunem?


Każdy z nas chciałby być świadomym rodzicem/opiekunem, umieć poradzić sobie z trudnościami związanymi z wychowywaniem naszych dzieci a przy tym obdarzyć nasze pociechy wystarczającą porcją miłości, która popcha je w dorosłość.

Uczestniczki projektu „Rodzina Razem Aktywna” rozpoczęły uczestnictwo w Cyklu Warsztatów Rodzicielskich. Pod okiem wykwalifikowanej trenerki otrzymują wskazówki ułatwiające im komunikację z własnymi dziećmi oraz dowiadują się, jak mądrze kochać swoje pociechy.

Warsztat oparty jest na podstawie książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” autorstwa Faber Adele oraz Mazlish Elaine.

"Rodzina Razem Aktywna" projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-05-07 08:07:12 | autor: Sylwia Wyszyńska

Kreatywny MARZEC


Wszyscy wiemy, że używanie smartfona z dostępem do internetu wygrywa dzisiaj w rankingach ofert spędzania czasu wolnego przez młodzież a nawet dzieci. W styczniu ruszyliśmy z realizacją projektu pn. "Rodzina Razem Aktywna", w którym między innymi oferujemy dzieciom i młodzieży alternatywę spędzania czasu wolnego inaczej niż ze smartfonem.

Luty i marzec były miesiącami zapoznawczymi w projekcie, a zarazem bardzo kreatywnymi. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe 5-10 lat oraz 11-16 lat. Każde dziecko uczestniczyło w zajęciach rękodzielniczych, animacyjnych a także w warsztatach z komunikacji w grupie. Najważniejsze: spędzali czas z rówieśnikami.

Zarówno zajęcia rękodzielnicze, jak i animacyjne rozwinęły w dzieciach zainteresowania twórcze, wyobraźnię przestrzenną oraz samodzielność.

"Rodzina Razem Aktywna" projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

2019-05-07 08:03:09 | autor: Sylwia Wyszyńska

„Być kobietą, być kobietą….” Piękną i zadbaną


„Być kobietą, być kobietą….” Piękną i zadbaną

Jaki dobrać kolor włosów? W jakiej fryzurze jest mi do twarzy? W jakim makijażu wypada iść do urzędów, a jaki lepiej zostawić na specjalne okazje? - Na wszystkie pytania uczestniczki projektu "Rodzina Razem Aktywna" znalazły odpowiedź biorąc udział w warsztatach fryzjerskich oraz wizażu.

Oprócz warsztatu manualnego, prób samodzielnego wykonywania makijażu czy też wykonywania fryzury, panie dyskutowały na tematy związane z tym, kiedy i jak wypada wyglądać? W jakich sytuacjach można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa z make-/up, a kiedy należy wyglądać po prostu przyzwoicie.

"Rodzina Razem Aktywna" projekt współfinansowany ze środków RPO Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

 

2019-05-07 07:18:59 | autor: Sylwia Wyszyńska

strony:

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich
 

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

adres siedziby: ul. Bolesława Prusa 23/26, 14-300 Morąg
adres biura: ul. Jana III Sobieskiego 9 pok. 127, 14-100 Ostróda

 m.me/CentrumWspieraniaOrganizacjiPozarzadowych
 facebook.com/CentrumWspieraniaOrganizacjiPozarzadowych/

zadzwoń: (89) 642 11 28 / 789 308 650
e-mail: cwop@cwop.org.pl
strona www: http://cwop.org.pl

 


realizacja:Grzegorz Malinowski